همایش پیاده روی با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از بانوان در بخش ساربوک شهرستان قصرقند برگزار شد.

همایش پیاده روی با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از بانوان در بخش ساربوک شهرستان قصرقند برگزار شد

در چهارمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر همایش پیاده روی با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از بانوان بخش ساربوک با حمایت هیئت بازی های بومی و محلی و مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند برگزار شد.

به گزارش بلوچ پرس ، در این همایش بانوان شرکت کننده با در دست داشتن تمثال بنیانگذار انقلاب و رهبر معظم انقلاب و تجدید پیمان با آرمان های مقدس شهدا ، مسیر ۳ کیلومتری را پیاده طی کردند.

رییس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان قصرقند در حاشیه این همایش گفت : توسعه ورزش های بومی و محلی بانوان و ترغیب آن ها به سمت ورزش می تواند در سلامت جامعه نقش چشمگیری داشته باشد.

ناصر بلوچی به اهمیت ورزش در سلامتی جسم و روان اشاره کرد و اظهار داشت : بانوان امروز به خاطر درگیر بودن با نقش های مختلف اجتماعی وقت کافی برای پرداختن به فعالیت و ورزش های فردی را ندارند که برگزاری این گونه همایش ها فرصتی برای ورزش کردن آنان به وجود می آورد.

در ادامه این همایش پیاده روی در پاسخ به توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو ، بانوان ورزشکار ، فرهنگیان و دانش آموزان با فریادهای “لبیک یا رسول الله” مراتب خشم و انزجار خود را نسبت به توهین کنندگان به ساحت مقدس رسول الله نشان دادند.

بخشدار ساربوک در جمع راهپیمایان اظهار کرد : در دوران انقلاب زنان نقش مهمی را در پیروزی انقلاب ایفا کردند و همپای مردان برای شکل‌گیری این انقلاب تلاش کردند و حتی جان خود را در این راه فدا کردند.

اسماعیل بلیده ای افزود : امروزه نقش زنان در سلامت خانواده ها و جامعه انکارناپذیر است به همین دلیل ترغیب آنان به سمت ورزش با توسعه ورزش جوانان و توسعه اماکن و رشته های ورزشی و حمایت هرچه بیشتر از این قشر موثر در جامعه می تواند در سلامت جامعه نقش چشمگیری داشته باشد.

بلیده ای با اشاره به توهین به رسول اکرم (ص) از سوی نشریه شارلی ابدو ؛ ادامه داد : دشمنان مسلمانان و آنانی که اسلام را مانعی بر سر منافع خود می بینند بار دیگر بی شرمانه به توهین به شخصیت عزیزترین افراد نزد خداوند دست زدند و مجددا قلب یک و نیم میلیارد مسلمان را در سرتاسر جهان جریحه دار کردند.

وی بیان کرد : بحمدالله این اقدامات در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران اسلامی با برپایی راهپیمایی ها و تظاهرات بدون پاسخ نماند ، اما متاسفانه برخی دیگر از کشورها در مقابل این جسارت بزرگ سکوت اختیار کرده اند.

بخشدار ساربوک در پایان تصریح کرد : بانوان ورزشکار ، فرهنگیان و دانش آموزان در این همایش گرد هم آمده اند تا خشم و انزجار خود را از این حرکت نشان دهند و به جهانیان بفهمانند ساحت مقدس رسول الله با این اقدامات خدشه دار نمی شود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند گفت : توسعه و نقش ورزش همگانی در توسعه سلامت جامعه که دارای ویژگی هایی از جمله حضور جمعی و بدون صرف هزینه به صورت امری ضروری جلوه می کند.

عبدالرشید رییسی به گسترش مشارکت بانوان در مباحث اجتماعی و اقتصادی جامعه اشاره کرد و افزود : هدف از برگزاری اینگونه پیاده روی ها ترویج ورزش همگانی و ایجاد شور و نشاط در بانوان بوده چرا که ورزش بهترین راه برای پرهیز از بیکاری و افزایش توانایی های جسمی و روحی ، شجاعت ، سلامت جسمانی و فکری و وسیله ای مناسب برای جمع گرایی و اجتماعی شدن بانوان است.

رییسی گروهی بودن را از مهم ترین مزایای ورزش های همگانی مانند پیاده روی دانست و گفت : ورزش به صورت فردی برای بانوان سخت است و بانوان کمتر به سمت ورزش های فردی رغبت پیدا می کنند به همین دلیل رواج ورزش های گروهی مانند پیاده روی می تواند در حضور بانوان در فعالیت های ورزشی بسیار موثر باشد.

در پایان این همایش پس از قرائت قطعنامه محکومیت توهین به رسول اکرم (ص) به ۳۰ نفر از بانوان حاضر در این همایش به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

نظرمحمد رئیسی .