اخبار

حضور حمیرا ریگی فرماندار قصرقند در نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام جمهوری إسلامی ایران در وحدت مذاهب اسلامی / پایتخت

نشست رسانه ایی دستاوردهای چهل ساله نظام جمهوری إسلامی ایران؛ وحدت مذاهب اسلامی
این نشست با موضوع «وحدت مذاهب اسلامی» با حضور ۷ شخصیت فرهیخته سیاسی و مذهبی در سطح ملی و بین المللی با حضور ٣٠رسانه صدا و سیمایی در محل دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در امور اهل سنت کشور صبح امروز دوم آذر ماه برگزار گردید.
در این نشست شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، حمیرا ریگی فرماندار قصرقند استان سیستان و بلوچستان، مولوی اسحاق مدنی استاد حوزه و دانشگاه، آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه گنبد کاووس و قاضی دادگستری استان گلستان و شماری از اعضاء شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حضور داشتند.
 

حمیرا ریگی فرماندار قصرقند ضمن تبریک هفته وحدت و بسیج؛  در این  نشست به تبیین دستاورد‌های ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی گفت: اگر بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران را استقرار حاکمیت دینی و قانون اساسی دینی برآمده از اسلام بدانیم، متوجه خواهیم شد که در جمهوری اسلامی توزیع مناسبی از مسئولیت‌ها در استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته و تمایزات مذهبی و قومی وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان شاهد حضور فرمانداران و بخشداران اهل سنت در امورات اجرایی این استان هستیم، به طوری که در ۴ سال اخیر در این استان بین ۴۵ تا ۵۵ درصد از فرمانداران سیستان و بلوچستان اهل سنت بوده‌اند.

 

فرماندار قصرقند تصریح کرد: در حال حاضر ۶۵ درصد از بخشداران استان سیستان و بلوچستان اهل سنت هستند و ۶۰ تا ۹۰ درصد مدیران ادارات در شهرستان های استان که جمعیت اکثریت سنی اند از اهل سنت هستند.

 

وی گفت: مشارکت ۷۵ درصدی اهل سنت کشور در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و رای ۷۲ درصدی مردم استان سیستان و بلوچستان در این انتخابات به رئیس جمهور منتخب بیانگر اعتماد آنان ب نظام و دولتش و اطمینان به جدی بودن نقششان در تعیین سرنوشت کشور بوده است.

 

ریگی خاطرنشان کرد: در مجلس شورای اسلامی هم اکنون ۲۰ نماینده از اهل سنت حضور دارند و حتی فراکسیون اهل سنت را هم تشکیل داده‌اند و با عنوان نماینده ملت ایران در تصمیمات ملی نقش آفرینی می‌کنند.

 

فرماندار قصرقند اضافه کرد: در ۱۰ سال اخیر در کنفرانس‌های وحدت اسلامی شرکت مستمری داشته‌ام که این کنفرانس‌ها نماد همدلی بین نخبگان جهان اسلام است که به برکت نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

 

وی افزود: در نظام سیاسی کشورمان تعامل با اهل سنت رو به رشد بوده و سیر تحولی مناسبی داشته است، به‌طوری که در بخش اعظم نهاد‌های حکومتی این گروه حاضر بوده و تعداد جایگاه‌های آن رو به رشد است.

 

ریگی خاطرنشان کرد: بعد از ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ثابت شده است که نگاه قومی و مذهبی در بخش‌های مختلف کشور وجود ندارد، بلکه استعداد‌ها و ظرفیت‌ها برای انتصابات در جایگاه‌ها مهم است.

 

فرماندار قصرقند اظهار داشت: اسلام در جمهوری اسلامی ایران مساوی با شیعه و سنی است ضمن اینکه اسلام بدون شیعه و یا اسلام بدون سنی معنا و مفهومی ندارد. این در حالی است که ایران منهای فارس، کرد یا بلوچ یا ترکمن یا لر یا ترک معنا و مفهومی ندارد. همچنین جمهوری اسلامی الگوی بسیار مناسبی برای جهان اسلام است.

 

وی تصریح کرد: در ۸ سال دفاع مقدس همه اقوام و مذاهب از کیان جمهوری اسلامی دفاع کرده و خون آن‌ها در کنار یکدیگر به زمین ریخته شده است.

 

ریگی افزود: شیعه و سنی؛ برادران و خواهران ایران اسلامی هستند که اعتلای این نظام هدف مشترک یکدیگر با رعایت حقوق همه اقوام و مذاهب بوده و هست و می‌کوشیم شاهد بالندگی نظام باشیم.

 

فرماندار قصرقند گفت: امروز آزادی قدس و مبارزه بر علیه صهیونیسم جهانی تبدیل به استراتژی مسلمانان جهان شده است  و پرچمدار این مبارزه جمهوری اسلامی ایران است و شما میبینید در دفاع از مردم مظلوم فلسطین نگاه مذهبی وجود ندارد. این مسئله برگرفته از میثاق انقلاب است. آنجایی که حضرت امام راحل بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می فرمایند: در هر جای جهان مظلومی وجود داشته باشد ایران از آن مظلوم دفاع خواهد کرد فارغ از اینکه آن مظلوم مسلمان یا غیر مسلمان ، شیعه یا سنی یا از هر قومی باشد.

 

ریگی در پایان اظهار داشت: انتخاب بالغ بر ۴۰۰ زن در پنجمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستای استان سیستان و بلوچستان و انتخاب چهارمین زن موفق روستایی جهان در سال ۲۰۱۸ توسط بنیاد جهانی زنان خانم زیبا عزیزی از شهرستان قصرقند که پنج سال است توفیق سکانداری آن یه عنوان فرماندار دارم. همه اینها نتیجه اعتماد و فرصتی است که به جامعه زنان در دولت داده شده است.

همایش

 

۲ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۵۸
روابط عمومی فرمانداری قصرقند |

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید