اخبار

فرماندار قصرقند در مصاحبه با خبرگزاری تقریب

مصاحبه حمیرا ریگی با خبرگزری تقریب؛ کنفرانس وحدت
حمیرا ریگی: کنفرانس وحدت فرصت بی بدیلی است تا نخبگان جهان اسلام شخصا مشاهده کنند که ایران چگونه توانسته است، در میان منطقه حساس خاورمیانه اعتدال و وحدت را متجلی سازد
 
⭕فرماندار قصرقند در مصاحبه با خبرگزاری تقریب گفت: کنفرانس وحدت فرصت بی بدیلی است تا نخبگان جهان اسلام شخصا مشاهده کنند که ایران چگونه توانسته است، در میان منطقه حساس خاورمیانه اعتدال و وحدت را متجلی سازد.
 
🔸به  گزارش خبرگزاری تقریب و به نقل از روابط عمومی فرمانداری قصرقند، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از جمله اقداماتی است که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غالبا شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می پردازند.
 
بررسی مهمترین مسائل جهان اسلام با محور وحدت مسلمانان از دیگر موضوعات مهم این اجلاس سالانه است که بعضاً با انتقاداتی نظیر اختصاص هزینه سنگین برای برپایی این مراسم مواجه می‌شود؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده اند که در شرایط کنونی که عقاید دینی و اسلامی با هجمه های مختلفی مواجه است و رسانه های مختلف با تولید برنامه های متنوع سعی در ترویج اندیشه های تکفیری دارند و از هیچ کوششی برای القای تفکرات افراطی به نام دین اسلام فروگذار نیستند.
 
بنابراین ضرورت برگزاری این کنفرانس ها دو چندان می شود چرا که اجماع مسلمان با تفکرات مختلف در خصوص مبانی مشترک نمایش منسجمی از وحدت امت اسلام را به رخ معاندان می کشند و به همین ترتیب بخش اعظمی از این توطئه ها خنثی می شود.
 
در همین راستا کارشناسان مختلف به بررسی اهمیت و جایگاه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخته‌اند که در ادامه می‌آید: 
 
حمیرا ریگی فرماندار قصرقند (سیستان و بلوچستان) در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پیرامون اهمیت برگزاری کنفرانس وحدت، گفت: اجلاس وحدت اسلامی با توجه به حضور علمای برجسته ی جهان اسلام و شرکت قریب به ۴۰۰مهمان خارجی و ۱۵۰ مهمان داخلی و همچنین برنامه ریزی دقیق برای برگزاری کمیسیون ها و نشست ها و مراسم افتتاحیه و اختتامیه، فرصت بی بدیلی است تا نخبگان جهان اسلام شخصا مشاهده نمایند که جمهوری اسلامی ایران چگونه توانسته است در میان منطقه ی حساس خاورمیانه (غرب آسیا) و طوفان های پرتلاطم بین المللی تحمیل شده از سوی برخی کشورهای یکجانبه گرا و زورگو، اعتدال و وحدت را متجلی سازد و نه تنها در ایران بلکه آن را در جهان اسلام و فراتر از آن تسری دهد.
 
وی در مورد تلاش دشمنان برای برگزاری نشدن این کنفرانس گفت: بدیهی است که کار دشمن، دشمنی و ایجاد اخلال در امور چنین برنامه هایی است که آثار داخلی و بالاخص بین المللی دارد. دشمنان ایران با استراتژهای اختلاف افکنی در داخل و ایران هراسی با کمک سانسور رسانه ای، می کوشند تا به پیام واضح و صریح جمهوری اسلامی ایران که همانا صلح و وحدت است، خدشه وارد کنند. این کنفرانس به دلیل اثرگذاری بر استراتژی دشمن، از نظر آنان بسیار حائز اهمیت است و برای اخلال در این کنفرانس از هیچ کوششی فروگذار نکرد ه اند، از جمله تهدید مهمانان برای حضور در این کنفرانس.
 
حمیرا ریگی در مورد مطرح شدن مسأله قدس در کنفرانس وحدت امسال هم گفت: مسئله قدس را باید مهم ترین مسئله ی جهان اسلام بدانیم؛ زیرا تمامی معادلات در خاورمیانه و جهان اسلام متصل به این مؤلفه است. تحولات اخیر در قدس شریف و استراتژی آمریکایِ ترامپ، نشان از برنامه ریزی دشمنان اسلام برای ایجاد فتنه ای جدید دارد و یقینا هدف آمریکا و رژیم صهیونستی و همچنین دیگر هم پیمانانشان در نخستین گام جمهوری اسلامی ایران است؛ زیرا ایران اسلامی همواره سدی استوار در مقابل استکبار بوده و خواهد بود.
 
وی در بخشی از این گفتگو به حضور نخبگان در کنفرانس وحدت اشاره کرده و گفت: بی شک هم دلی و هماهنگی بین نخبگان جهان اسلام که تجلی ارزشمند آن در کنفرانس وحدت است، جریان مقاومت را که اندیشه دفاعی و نه تجاوزکارانه دارد، تقویت می کند. به این معنا که، تمامی علما و نخبگان جهان اسلام بر این نظر متفق القول اند که  دفاع امری واجب و وحدت آفرین است و هر گاه به مرزهای اسلام تجاوز شود، بر مسلمانان دفاع فرض است تا دفع خطر کنند و این معنا خود محل وحدت است.
 
 فرماندار قصرقند در مورد مخالفتهای آل سعود با برگزاری کنفرانس وحدت هم گفت: آل سعود با وقاحت تمام، ضمن حملات مختلف و اخلال در امور بین المللی ایران اسلامی، همواره کوشیده است در میان امت واحده پیامبر اسلام اختلاف افکند و علی رغم فضاحت در موضوع قتل خاشقچی از حقوق بشر، صلح و وحدت دم زند.
 
امسال نیز مثل سال های گذشته،  کوشیدند مهمانان این اجلاس را به اشکال مختلف از حضور کنفرانس پشیمان کنند،  ولی به لطف خدا رشد چشمگیر حضور مهمانان خارجی طی سال های اخیر قابل تأمل است و این نشان از موفقیت ایران اسلامی دارد.
 
۱ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۸
روابط عمومی فرمانداری قصرقند |

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید