اخبار

آغاز به کار سفر تور اداری اشتغال قصرقند

آغاز به کار سفر تور اداری اشتغال قصرقند

در تور اداری اشتغال قصرقند در اولین روز سفر بازدیدهایی از چند مکان که نشانگر همت و تلاش مردمانی در دل کویر است که هر بازدید کننده ای را سر شوق می آورد. این تور با مدیریت حمیرا ریگی فرماندار قصرقند و اعضای کارگروه اشتغال پس از مصوبه این کارگروه در فروردین ماه امسال با هدف بازدید و الگو برداری از طرح های اشتغال زا و توسعه بوم گردی و تولید به مدت هشت روز آغاز کرد.

در ابتدای مسیر بازدید هایی از ارگ جدید بم ؛ کارخانجات ماشین سازی آنجا از جمله : کرمان موتور ، آرمان موتور ، هیوندای و .. که در دل کویر با همت دکتر مرعشی سال 1371 پایه ریزی شده و طی دوره هایی دوران طلایی را پشت سرگذاشته اما متاسفانه در هشت سال گذشته دولت قبل چرخ های تولید و اشتغال این مجموعه 2000 هکتاری متوقف شد که باز با همت دولت تدبیر و امید این مجموعه شروع به کار مجدد نمود در بازدید از این مجموعه آقایان عسگریان، نقاشان، سعیدی نژاد  و کریم زاده راهنمایان سفر هر کدام در قسمت های متفاوتی از ارگ جدید همراهی می کردند. مکان های مختلفی برای سلیقه های متفاوت در ارگ جدید پیش بینی شده است از جمله : کلینیک درمانی ، کتابخانه ، پیست قایق سواری ، اسب سواری ، دوچرخه سواری ، باشگاه ورزشی ، هتل ، دانشگاه و دیگر موارد . براساس منشور کارخانجات ماشین سازی ارگ هر چهار دقیقه یک ماشین تولید می شود.

در ادامه از کارخانه نئوپان سازی درب کوب بم واقع در نرماشیر با مدیریت مهندس افسری نیز بازدید بعمل آمد.

در ادامه از کارخانه نئوپان سازی درب کوب بم واقع در نرماشیر با مدیریت مهندس افسری نیز بازدید بعمل آمد. این کارخانه نیز پس از کش و قوس های فراوان بالاخره خط تولید خود را فعال و نمونه از اقدام ، تولید و اشتغال را معنا کرده است. در ابتدا از چوب درخت گز بعنوان ماده اصلی نئوپان شروع به کار کرد سپس متوجه شدند ضایعات درخت خرما الیاف مناسب تری برای تولید نئوپان دارد . دستگاهها را باکمک مهندسین خود تغییر کاربری دادند . هم اکنون نئوپان ایشان از مرغوب ترین نوع و دارای متقاضی فراوان خصوصا شمال کشور به دلیل اینکه موریانه نمی زند می باشد. مهندس افسری در ورودی کارخانه شان اولین نئوپان های  تولیدی شان در سال 84 و موتور سیکلتی که با آن رفت و آمد می کردند را بعنوان نمونه و جهت یادآوری به خود و پرسنل شان نصب کرده بود. فرماندار نرماشیر مهندس مشکی به همراه آقای هادی زاده بخشدار مرکزی و استقامت مسئول روابط عمومی فرمانداری نیز به تور اداری اشتغال قصرقند پیوستند.

در ادامه به همراه فرماندار نرماشیر از گلخانه هیدروپونیک واقع در ترک آباد نرماشیر بازدید بعمل آمد. " هیدورپوینک " کشت بدون خاک است که امسال سال دوم برداشت محصول گوجه این گلخانه با بهترین کیفیت می باشد. مدیر کشت و دستیارشان مهندس سجادی و بهناز احسان توضیحات لازم را ارائه دادند. مدیرعامل و مخترع سی سی پیت (ماده اصلی جهت کشت در این گلخانه) نیز دکتر علی مشکی می باشد.

در پایان پس از ترک بم به سمت جیرفت رهسپار شده تا روز دوم از این شهرستان نیز بازدیدهایی داشته باشند.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۲۱:۱۲

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید