اخبار

سه شهید گمنام در مزار شهدای گمنام قصرقند آرمیدند

سه شهید گمنام در مزار شهدای گمنام قصرقند آرمیدند

طی مراسمی معنوی در سه قسمت شهرستان قصرقند از کاروان شهدای گمنام با حضور باشکوه مردم و مسئولین ، سه شهید گمنام مهمان قصرقند با عطر افشانی و گل افشانی به جایگاه ابدی شان بدرقه شدند.

در بدو ورود با حضور زنان ، مردان و اقشار مختلف مردم ساربوک ، پیکر سه شهید دفاع مقدس مورد استقبال قرار گرفتند. همچنین در ورودی روستای هیت از توابع بخش مرکزی قصرقند مردم این روستا نیز به استقبال این کاروان معنوی آمدند. سپس در میدان شورای قصرقند استقبال و عطر افشانی نهایی نیز انجام شد.

     

در پایان پس از مراسمی در نزدیکی مزار این سه شهید گمنام وداع با آنان انجام شد که در این مراسم فرماندار قصرقند ضمن تشکر از مسئولین امر بابت عنایت به شهرستان جهت اختصاص شهدایی به قصرقند و متبرک نمودن شهرستان با روح جاودان و حضور این شهیدان و تشدید معنویت در قصرقند پس از سه سال انتظار و از حضور و استقبال مردم نیز تشکر نمودند و شهدای گمنام را آنانی نامیدند با اینکه می توانستند برگردند اما برنگشتند و جاودانه شدند.

همچنین مولوی صمدانی فر و حجت الاسلام لطفیان سرگزی نمایندگان علما نیز در خصوص مقام شهید و اینکه به برکت خون همین شهداست کشور ما در منطقه الگو و نمونه شده به ایراد سخن پرداختند.

در پایان ضمن تشییع این شهدای 19 ، 21 و 28 ساله بر دستان مردم قصرقند ، جهت تدفین و وداع پایانی توسط خانواده شهدا و جانبازان این سه شهید در مزارهایشان قرارگرفتند.

    

در این مراسم معنوی جمع کثیری از مردم بخش تلنگ و هیئت هایی از شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر این کاروان را نیز همراهی می کردند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۱۲

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید