اخبار

فرماندارقصرقند در میان متحدین اسلامی در پایتخت

فرماندارقصرقند در میان متحدین اسلامی در پایتخت

حضور فرماندارقصرقند بنابردعوت مسئولین برگزاری بیست و نهمین کنفرانس بین اللملی وحدت اسلامی که در سالن اجلاس در پایتخت در حال برگزاری است نشان از اهمیت کشورهای اسلامی به نقش بانوان در تحکیم وحدت اسلامی می باشد.

این کنفرانس به مدت سه روز از ششم تا هشتم دی ماه 94 درتهران برگزار می گردد . بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با سخنرانی سیدحسن روحانی رئیس جمهور ساعاتی پیش آغازشده و با دیدار مهمانان با مقام معظم رهبری در روز سوم خاتمه می یابد.

بنابراظهارات مسئولین برگزار کننده این کنفرانس :

در گذشته فقط وحدت را در حوزه فقهی و از طریق گفتمان با علمای دینی پیگیری می کردیم که خوشبختانه اکنون موضوع وحدت در زمینه فقهی به اثبات رسیده است و این مسئله مورد تأیید همه علمای اسلام است به همین دلیل احساس شد که برای توسعه گفتمان وحدت باید لایه های مختلف جامعه را درگیر موضوع وحدت کنیم و در همین رابطه از اقشار مختلف جامعه اسلامی نظیر جوانان، بازرگانان، دانشگاهیان، احزاب و بانوان دعوت به عمل آمده که در کنفرانس وحدت امسال حضور پیدا کنند.

 

برای بیست و نهمین کنفرانس وحدت اسلامی 14 کمیسیون طراحی شده است که هریک از این کمیسیون ها در حد و اندازه یک کنفرانس بین المللی است.

در کنفرانس امسال حدود 400 مهمان و شخصیت خارجی از 70 کشور جهان حضور دارند که نزدیک به 40 درصد از این مهمانان کسانی هستند که برای اولین بار دعوت شده اند.

تمرکز شرکت کنندگان نیز بر موضوع بررسی چالش های جهان اسلام و راهکار های آن خواهد بود.

در کنفرانس وحدت امسال سیصد مهمان داخلی از استانهای مرزی کشور ازجمله هرمزگان، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ترکمنهای استان گلستان و ... حضور دارند.


  

همچنین به گزارش ایرنا رئیس جمهور در سخنرانی در این همایش به موارد ذیل اشاره کرد :

بیش از دوسال پیش ایران در سازمان ملل تهدید خشونت و افراطی گری را مطرح کرد و به ظاهرمورد تصویب همه کشورها قرارگرفت اما درمقام عمل قدمی که حاکی از حسن نیت باشد کمترمشاهده می شود.خوشبختانه در بسیاری از کلمات و سیره پیامبر اتفاق نظر داریم ما نه هلال شیعی و نه هلال سنی داریم ما یک بدر اسلامی داریم .آیا تخریب سوریه موجب بنای ترکیه یا اردن یا عربستان یا قطر یا دیگر کشورها می شود؟ جز اسرائیل چه کسی از ویرانی و تضعیف سوریه  خوشحال می شود؟

حمیراریگی فرماندارقصرقند نیز بعنوان یکی از عاملین وحدت اسلامی نیز حضوردارند.


  

۶ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۲۲

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید