اخبار

رئیس سازمان جهادکشاورزی همگام با مسئولین شهرستان قصرقند در هفته دولت

امروز مهندس نجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و هیئت همراه در شهرستان قصرقند همگام با فرماندار و دیگر مسئولین اجرائی شهرستان در چهارمین روز از هفته دولت پروژه هایی افتتاح و جلسه ای با کشاورزان شهرستان در بخش تلنگ تشکیل دادند.تعدا 9 پروژه و طرح در بخشهای کشاورزی،برق و دهیاری با هزینه اعتباری بالغ بر 493 میلون و  480 هزار تومان به بهره برداری رسید. از مهمترین پروژه های بهره برداری شده در این روز می توان به برق رسانی به روستای فاقد برق خداآباد ازر توابع بخش سااربوک اشاره کرد.

ساعت 9:30 با حضور فرماندار، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مسئولین دستگاههای اجرائی و برخی از معتمدین، ائمه جمعه و جماعت ، پروژه های برقرسانی به روستای خدا آباد از توابع بخش ساربوک  با هزینه اعتباری به مبلغ 180 میلون تومان به بهره برداری رسید.

ساعت 11:30 جلسه ای یا به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی با حضور فرماندار،مسئولین دستگاههای اجرایی،ائمه جمعه و جماعات؛معتمدین شوراهای اسلامی بخش و شهرستان در محل سالن جلسات بخشداری تلنگ برگزار گردید.در این جلسه بخشداران،کشاورزان و شوراهای اسلامی یخش و شهرستان به بیان مشکلات حوزه کشاورزی هریک از بخشهای شهرستان پرداختند در این میان سرکار خانم حمیرا ریگی ضمن ادای احترام و نثار درود به ارواح پاک شهداء بالآخص شهدای دولت رجایی و باهنر و روح بلند و ملکوتی معمار کبیر انقلاب و آرزوی صحت و سلاتمتی برای مقام معظم رهبری؛آرزوی توفیق هرچه بیشتر و سعادت روزافزون برای کلیه خدمتگزاران و خادمان نظام به ویژه دولت کریمه  تدبیر و امید و گرامیداشت هفته دولت و بزگداشت  شهیدان رجایی و باهنر با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی شهرستان قصرقند به بیان برخی از مشکلات و مطالبات این بخش ازجمله : استقرار نمایندگی جهادکشاورزی در مراکزبخش های ساربوک و تلنگ، لایروبی سد شی کلگ ، مرمت و بازسازی قنوات، لایروبی هوتک ها ، احیاء بندسارهای دیمی ، خرید تضمینی خرما، مطالعه امکان سنجی چگونگی تأمین آب کشاورزی از سدهای زیردان و شی کلگ و... پرداختند. همچنین جناب آقای مهندس نجفی ضمن تبریک هفته دولت و بزرگداشت شهادت رجایی و باهنر با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی از زمان انقلاب تا کنون و اشاره به خدمات و دستاوردهای دوساله دولت یازدهم در استان بیان داشتند: اقدامات و برنامه های کلان اقتصادی و عمرانی از جانب دولت تدبیر و امید به استان در دست اجراست می طلبد زحمات و تلاش های دولت و بالأخص استاندار محترم را قدر بدانیم و امروز در کشور یک آرامش با ثباتی در جریان است . ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک موفقیت تیم مذاکره کننده در مذاکرات هسته ای با ابرقدرت های جهان بیان داشتند : بحمدالله با دعاها و پشتیبانی شما مردم توانستیم در مذاکرات هسته ای به یک پیروزی مقتدرانه برسیم و دنیا اصالت کشور عزیزمان را پذیرفت . جناب مهندس نجفی در پایان سخنان خود با بیان اینکه نگاه دولت در بخش کشاورزی استان نگاه ویژه ای است گفت : چالش ها ومشکلات بخش کشاورزی این شهرستان الحق و الانصاف متعدد و متنوع اند و ماهم بعنوان مسئول وظیفه دارین پیگیر مطالبات به حق شما مردم عزیز باشیم و با حمایت شما مردم مشکلات را مرتفع سازیم . ایشان همچنین در خصوص اقدامات و پیشنهادات لازم جهت برون رفت مشکلات طرح شده حوزه کشاورزی شهرستان سخنانی نیز ایراد نمودند.

سپس با حضور در روستای دنگری پائین و بازدید از اراضی کشاورزی آن،پروژه تجهیز و نوسازی ازاضی سنتی کشاورزی این روستا با اعتباری بالغ بر  69میلیون و 480هزار تومان را افتتاح نمودند.

از دیگر برنامه های انجام شده توسط رئیس محترم جهاد کشاورزی استان و فرماندار قصرقند در چهارمین روز از هفته دولت افتتاح پروژه پارک بازی کودکان در روستای ماندیرو با هزینه اعتباری 26 میلیون تومان بود.

بهره برداری از استخر ذخیره آب در روستای ماندیرو تلنگ با هزینه اعتباری به مبلغ 15 میلیون تومان سپس با حضور در مسجد روستای گتیوان،صدور و اعطای 75 فقره سند روستایی از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای برخی از اهالی روستای گتیوان صورت گرفت.

بهره برداری از پروژه اصلاح شبکه برق رودسر شارک با اعتبار هزینه شده به مبلغ میلیون تومان.

بهره برداری از پروژه اصلاح و بازسازی شبکه برق دنسر شارک با اعتبار هزینه شده به مبلغ 38 میلیون تومان.

غبارروبی و عطرافشانی مزارمطهر شهدا با حضور فرماندار محترم،مسئولین دستگاههای اجرایی،ائمه جمعه و جماعت،روحانیون و مسئولین بنیاد شهید و ایثارگران شهرستانهای نیکشهر،فنوج و قصرقند بعد از ظهر امروز انجام شد.سپس مسئولین فوق الذکر دیداری با خانواده شهید یعقوب غلامی نیز داشتند و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات ایشان تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

دیدار با مردم روستای گرداک رأس ساعت 21 با حضور مهندس رضایی مدیرعامل محترم مخابرات  استان،فرماندار محترم و جمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی .

۵ شهریور ۱۳۹۴ ۲۳:۱۸

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید