اخبار

رتبه زیرساخت ارتباط استان درسطح کشورتک رقمی است.

رتبه زیرساخت ارتباط استان درسطح کشورتک رقمی است.

مهندس طاهری مدیرکل ارتباطات و زیرساخت های فن آوری اطلاعات اعلام کرد که رتبه زیرساخت ارتباط استان درسطح کشور از سال 89 تا 94 از رتبه 31 به رتبه 9 ارتقاپیدا کرده است . و 48 درصد پهنای باند کل کشور را استان ما پوشش می دهد. با بازدیدی که ایشان از سطح شهرستان و حضور در جلسه شورای اداری با موضوع بررسی مشکلات ارتباطی و فن آوری اطلاعات شهرستان قصرقند و استماع سخنان مدیران اجرائی شهرستان و شوراهای اسلامی شهرو بخش قصرقند اعلام آمادگی همه جانبه برای رفع مشکلات این شهرستان نمودند زیرا  با سفروزیرارتباطات به استان هیچ محدودیتی آقای وزیر ازنظر اعتباری برای استان سیستان و بلوچستان اعلام ننموده اند و خاطرنشان کرده اند اگر در هر روستایی از سیستان و بلوچستان از طرف استان اعلام شود حتی اگر در طرح پیمانکار نباشد بصورت الحاقیه به پیمانکار ابلاغ خواهند کرد.

مهندس طاهری پس از جلسه شورای اداری شهرستان با حضور در سایت مخابراتی و صداوسیمای کارچان شهرستان که تا سالیان قریبی کل ارتباطات حوزه رادیویی،مخابراتی جنوب استان را پوشش می داده از نزدیک با تشکیلات این سایت بازدید نمودند.

پس بازدید از قسمت های مختلف شهرقصرقند به همراه فرماندار و روسای ادارات در سفره افطاری مسجد دلسر قصرقند که توسط هلال احمر برای فقرای این محله تدارک دیده شده بود حضور پیدا کردند و درکنار ایتام روزه خود را افطار نمودند.

در این سفر فرماندارشهرستان خواستار دقت بیشتر دستگاههای اجرایی در جهت خدمتگزاری به جامعه ی هدف شدند که به بهانه ای به دست بهانه جویان ندهند.ضرورت فن آوری اطلاعات در دهکده جهانی در حوزه ارتباطات و ایجاد بستر پایدار توسعه در دنیا برکسی پوشیده نیست.وقصرقند هم از این امرمستثنا نیست زیرا الان حتی یک پیرزن روستایی هم بعنوان مثال به این ضرورت پی برده و آن را تنها هزینه نمی داند بلکه وسیله ای ارتباطی برای خبر گرفتن از فرزندان و دیگران و رفع کننده مشکلات می داند.

تلفن های ثابت هم یکی از ضروریات است که هم درحوزه بخش تلنگ که فاقد این ارتباط است و هم در بخش های دیگر و شهر که با سرقت کابل ها و موارد دیگر دچار مشکل می شود مورد توجه جدی مدیرکل ارتباطات قرارگیرد.

۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۲۱:۰۰

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید