اخبار

بهبودکیفیت آردونان و افزایش سهمیه آرد ازتدابیرمدیرعامل شرکت غله استان

بهبودکیفیت آردونان و افزایش سهمیه آرد ازتدابیرمدیرعامل شرکت غله استان

مهندس یوسفی مدیرعامل شرکت غله و خدمات  بازرگانی سیستان و بلوچستان نویدبخش خبرهای خوشی برای خبازان و شرکت های تعاونی روستایی و عشایری وبخشداران و مردم قصرقند بود.شایان ذکراست که آقای یوسفی عیدی خود را قبل از سال به جنوب استان با افزایش سهمیه آرد هرشهرستان و قدرت انتخاب جهت خرید آرد از هرکارخانه ای که خبازان تشخیص می دهند آرد با کیفیتی تولید می کند به مردم قصرقند داده بود.

مهندس یوسفی درگردهمایی اسفند ماه فرمانداران جنوب استان که درشهرستان چابهار برگزارشد صدتن به سهمیه آرد شهرستان قصرقند افزود که این امر باعث خوشحالی و مسرت مردم و مسئولین کارگروه آرد ونان این شهرستان شد.

در پی سفرها و بازدیدهای داخل استانی مهندس یوسفی و هیئت همراهشان امروز ایشان با شورای آرد ونان شهرستان قصرقند به ریاست فرماندار محترم قصرقند در محل فرمانداری قصرقند تشکیل جلسه کارگروه آرد و نان دادند و به بحث و تبادل نظر با اعضای کارگروه پرداختند . از دیگر مهمانان این جلسه آقای کیخا رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان های چابهار، کنارک ،قصرقند،نیکشهر و فنوج ، و همچنین آقای نوری مسئول اداره غله چابهار و.. بودند.

فرماندارمحترم و دیگر اعضای کارگروه بابت نگاه حمایتی غله استان تقدیروتشکرخود را ابرازنموده و خواستار تخصیص سرانه بیشتر به روستاها وبخش هایی که هنوزمشکل کمبود آرد دارند شدند.فرماندار قصرقند بااشاره به اینکه قوت قالب اکثرمردم استان و شهرستان نان می باشد خواستار بهبودکیفیت بعضی از آردهای تولیدی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای بالابردن کیفیت نان خبازی های سطح شهرستان شدند.حمیرا ریگی در ادامه بیان داشتند خواستار انقلاب در کیفیت نان با کمک شما از همین ابتدای سال با تدابیر شما و کمک به تجهیز خبازی هایی که دستگاههای مورد استفاده شان فرسوده و خطرزاست نمایید. ایشان در ادامه دربحث تعاون روستایی و حمل به موقع  و تحویل در موعد مقرر که با تأخیر در این امر موجب نارضایتی مردم شده اند خواستار رسیدگی به این امر شدند و اینکه  درصد آردخام روستایی را افزایش دهند.

درادامه مهندس یوسفی ضمن تشکر از فرماندارقصرقند بابت اینکه پذیرای تیم اداره غله استان شدند به سوالات مطرح شده پاسخ دادند و بیان داشتند که آردخام روستایی تحویلی را از 10 درصد به 12 درصد تغییرخواهند داد.سرانه آرد در کشور به ازای هرنفر 8/6 کیلوگرم است که در استان ما به علت محروم بودن حدود 10 کیلوگرم برای هرنفراختصاص داده ایم. نگاه ما به مردم جهت کمک ورفع نیازهای آنان می باشد. همچنین پیشنهاد دادند یک مجتمع تولیدی نان درمرکزشهرستان تعریف کنید و یا راه اندازی شود که ازصبح تا شب حداقل از 6 صبح الی 23 نان داشته باشد که تحویل مردم بدهد.در این زمینه هرگونه همکاری لازم باشد دریغ نخواهند کرد.و سعی شود سهمیه اختصاصی به هرخبازی کمتر از 10 تن نباشد چراکه کمتر از آن توجیه اقتصادی برای نانواداران نخواهدداشت. مهندس یوسفی افزودند که باسازمان فنی و حرفه ای تفاهم نامه ای جهت اعزام مربی به تمام نقاط استان جهت آموزش بالابردن کیفیت نان و چگونگی کار با دستگاههای جدید منعقد کرده ایم که براساس این تفاهنامه آموزش تا پایان سال جاری رایگان و بااعطای گواهینامه معتبرانجام خواهدشد. و نظارت بر دستگاه های مرتبط و خاصه خبازی ها مدنظرتان باشد.

در خردادماه کیفیت آرد تحویلی به مناطق شهری را به 15 درصد ارتقاخواهیم داد. و برای کسانی که متقاضی اخذ تسهیلات هستند هم تسهیلاتی با بهره سود 4 درصد درنظر گرفته ایم. مدیرعامل شرکت غله استان برترغیب سرمایه گذاری در افتتاح خبازی های آزادپز تاکید نمودند. و درخصوص افزایش سهیمه راه اندازی خبازی به بخش ساربوک هم موافقت خودرا اعلام کردند.

 


 

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۲۲:۱۸

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید