اخبار

فاز نظر شاخص های توسعه در پایین ترین سطح رشد در استان قراردارد.

فاز نظر شاخص های توسعه در پایین ترین سطح رشد در استان قراردارد.

فرماندار قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان با داشتن قابلیت های فراوان کشاورزی و معدنی از نظر رشد شاخص ها در پایین ترین سطح در میان شهرستانهای استان قرار دارد. 

در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان قصرقند با حضور نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند و مسوولان دستگاههای اجرایی افزود: با گذشت 77سال از تاسیس بخشداری در قصرقند و همزمانی آن با بندرعباس و یزد، این بخش به تازگی به شهرستان ارتقا یافته و از نظر شاخص های توسعه در پایین ترین سطح رشد در استان قراردارد.

وی اظهار داشت: قصرقند با داشتن 490 راه مالرو یکی از محروم ترین شهرستانهای استان درحوزه راه است بطوریکه بخش تلنگ از داشتن راه دسترسی به مرکز این شهرستان محروم است.

وی گفت: از 156 مدرسه این شهرستان 100 مدرسه فاقد حصار است.

فرماندار قصرقند اظهار داشت: هفت میلیارد و 154 میلیون تومان از بخش اعتبارات استانی به این شهرستان اختصاص یافته است.

ریگی افزود: این اعتبارات در 12 فصل و 40 برنامه برای اجرای 84 پرژه عمرانی و نیمه تمام در حوزه های مسکن راه، منابع آبی، آموزش و کشاورزی اختصاص یافته است

نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به کاهش اعتبارات استان سیستان و بلوچستان گفت: با رایزنی های نمایندگان مجلس و هیات دولت در تلاش هستیم اعتبارات بیشتری برای شهرستان تازه تاسیس قصرقند درخواست کنیم.

ˈمحمد یعقوب جدگالˈ اظهار داشت: با مدیریت صحیح در نظارت و اجرای پروژه ها می توان برمشکلات منطقه غلبه کرد.

 

۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۵۷

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید