اخبار

فرماندار شهرستان قصرقند: سهیه آرد شهرستان قصرقند باید افزایش یابد.

فرماندار شهرستان قصرقند: سهیه آرد شهرستان قصرقند باید افزایش یابد.

فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سهمیه آرد این شهرستان با توجه به کمبود سرانه آرد و مصرف بالای نان در این شهرستان نیازمند افزایش است.

ˈحمیرا ریگیˈ در نشست شورای اسلامی شهرستان قصرقند که به منظور بررسی مشکلات سهمیه آرد، برق و مسکن این شهرستان برگزار شد با تاکید بر ضرورت نظارت و کنترل بیشتر بر توزیع آرد، افزود: نظارت دقیقتر سبب رضایت مندی مردم و رفع برخی کمبودها می شود.

وی اظهار داشت: سرانه آرد در نظر گرفته شده برای هر نفر در این شهرستان هفت و نیم کیلو گرم است که با توجه به مصرف بالای نان و تغییر شیوه زندگی مردم این منطقه کفاف آنان را نمی دهد.

فرماندار قصرقند با اشاره به اینکه این شهرستان 126 روستای بالای 20خانوار جمعیت دارد که تاکنون در 19روستا طرح هادی روستایی به صورت نیمه تمام اجرا شده است افزود: اگر اجرای طرح های هادی به دهیاران و روستاها واگذار شود کارها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

ریگی به افت ولتاژ برق در برخی از روستاهای قصرقند اشاره کرد و اظهار داشت: چنانچه همکاری شوراها و اداره برق دو جانبه باشد و انشعابات غیرمجاز جمع آوری شود دیگر مشکلی به نام افت ولتاژ نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: شوراها و دهیاران باید در این زمینه برای مردم الگو سازی و رعایت قانون را فرهنگ سازی کنند.

فرماندار قصرقند به استقرار ادارات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون 14 اداره در شهرستان تازه تاسیس قصرقند مستقر شده و بزودی دو اداره دیگر نیز مستقر خواهند شد.

رییس شورای اسلامی شهرستان قصرقند نیز در این نشست از کمبود سهمیه آرد در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و خواستار افزایش این سهمیه شد.

ˈعبدالله رییسیˈ همچنین به مشکلات افت ولتاژ برق قصرقند نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما از اداره برق شهرستان انتظار است نسبت به رفع مشکل برق برخی از روستاها اقدام کند و شورا ها نیز در این زمینه آمادگی کامل دارند تا نسبت به جمع آوری انشعابات غیر مجاز همکاری کنند.

 

سهمیه آرد1
سهیه آرد2

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱

اظهار نظر

امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید